fbpx
  • Virš 25 metų
    patirtis
  • Didžiausias kėdžių
    pasirinkimas Lietuvoje
  • Iki 5 metų
    garantija
  • Pristatymas
    nuo 1 darbo dienos
  • Salonų tinklas
    Lietuvoje
0

Krepšelyje nėra produktų.

Kaip pasirinkti kėdę pagal jos mechanizmą

2025-05-26

Turbūt dauguma žinome, kad netaisyklingas sėdėjimas gali sukelti raumenų skausmus, laikysenos ir kraujotakos sutrikimus. Tam, kad tokių problemų būtų kuo mažiau, reikėtų kėdę rinktis ne tik pagal spalvą, bet ir pagal mechanizmą. Kiekviena kėdė susideda iš tų pačių dalių – atlošo, sėdynės, mechanizmo, cilindro, bazės ir ratukų ar pėdučių. Skirtingos kėdės dar gali turėti ir papildomų dalių, tokių kaip galvos ir juosmens atramos. Tačiau pagrindinė kėdės dalis, kuri suteikia kėdei vertę, yra kėdės mechanizmas. Apžvelgsime dažniausiai pasitaikančius mechanizmus ir jų savybes, kad renkantis kėdę žinotumėte į ką atkreipti dėmesį ir sėdėti patogiai bei ergonomiškai.

Kėdžių valdymo mechanizmai

1 . Kontaktinis mechanizmas:

Biuro kėdė Prestige GTS be porankių.

Tai paprasčiausias mechanizmas, kuris leidžia fiksuoti atlošo pasvirimo kampą ir keisti kėdės aukštį. Dažnai šio mechanizmo kėdėse galimas atlošo aukščio ir gylio reguliavimas. Šio mechanizmo privalumas toks, kad jis nesunkus ir nesudėtingas valdyti net ir vaikams, tačiau atlošo pasvirimo tamprumas labai nedidelis, tad neužfiksavus  atlošo, neturėsite tinkamos atlošo atramos.

2. Tiltinis mechanizmas:

Vadovo kėdė Manager su odiniais atlošu ir sėdyne.

Tai šiek tiek geresnis mechanizmas už kontaktinį. Ta pačia rankenėle yra reguliuojamas kėdės aukštis ir kėdės supimosi funkcija. Keliant rankeną aukštyn arba leidžiant žemyn pakelsite arba nuleisite kėdę, o tą pačią rankeną ištraukus į išorę leisite kėdei laisvai suptis. Įstūmus rankeną į vidų, kėdė sugrįš į stabilią darbinę poziciją. Taip valdomos kėdės yra Manager, HIT W-03,  Mirage steel chrome.

Šio mechanizmo pagrindinis pliusas yra tas, kad valdymas tikrai nesudėtingas, nes viskam valdyti užtenka vienos rankenėlės. Tačiau pagrindinis trūkumas tas, kad kėdės atlošas ir sėdynė sujungti, todėl nėra galimybės juos reguliuoti atskirai, o taip pat neturėsite galimybės reguliuoti darbinių padėčių, nes ji yra tik viena – fiksuota darbinė padėtis.

3. Multiblokinis mechanizmas;

Vadovo kėdė Lynx steel chrome su fiksuotais porankiais

Šis mechanizmas panašus į tiltinį tuom, kad kėdės sėdynė ir atlošas taip pat yra sujungti tarpusavyje. Tačiau šis mechanizmas geresnis už tiltinį – yra galimybė užfiksuoti atlošą keliose darbinėse padėtyse (tiltiniame tik viena darbinė padėtis) ir leidžiamas laisvas kėdės svyravimas. Dažnai toks mechanizmas turi ir apsaugą, neleidžiančią atlošui trenktis į sėdinčiojo nugarą, kai norima atstatyti kėdę į pradinę padėtį. Tokio tipo mechanizmas dažnai naudojamas vadovo kėdėse, kur darbas nėra labai intensyvus, kėdėje nepraleidžiama daug laiko.

Tačiau negalėdami pilnai valdyti kėdės rizikuojate sulaukti pašalinių ilgo sėdėjimo padarinių, tokių kaip nugaros ar galvos skausmas, suprastėjuso kraujotaka dėl netinkamos sėdėjimo padėties. Renkantis kėdę ilgoms darbo valandoms, paroms ar pamaininiam darbui reikėtų rinktis sinchroninį mechanizmą. Mūsų asortimente apie 90% kėdžių turi šį aukščiausios kokybės mechanizmą. Kuo jis išsiskiria iš anksčiau paminėtų?

4. Sinchroninis mechanizmas

Ergonominė kėdė Vinerati HRU

Vienas iš skirtumų yra tas, kad šio tipo mechanizmas turi ne tik daugiau reguliavimo galimybių, bet ir yra storesnis ir sunkesnis už visus kitus. Mechanizmo svoris ir storis taip pat nurodo jo kokybę. Jeigu kitų mechanizmų metalo storis būna apie 1,5 mm, tai mūsų kėdėse naudojamų mechanizmų metalo storis ne plonesnis nei 3 mm.

Ką reiškia sinchroninis?

Sinchroninis mechanizmas montuojamas aukštesnės kokybės ir brangesnės komplektacijos kėdėse. Biuro kėdė, turinti šį mechanizmą, yra pilnai ergonominė, tinkanti ilgam sėdėjimui. Šis mechanizmas leidžia sinchroninį atlošo ir sėdynės kreipimą santykiu 1:2 arba 1:3, t.y. jeigu sėdimoji dalis pasvyra 1 laipsniu, tai atlošas atitinkamai 2 ar 3 laipsniais, priklausomai nuo mechanizmo. Pasvirimo kampą galima fiksuoti bet kurioje iš kelių galimų pozicijų tam, kad kiekvienas sėdintysis pasirinktų sau tinkamiausią sėdėjimo padėtį. Tokios kėdės mechanizmas sudaro galimybę atlošui pastoviai būti prigludusiam prie sėdinčiojo nugaros ir tokiu būdu kėdė dinamiškai atkartoja jūsų kūno judesius. Sėdint taisyklingai yra išlaikoma teisinga stuburo ir juosmens padėtis, darbo metu kūnas juda neprarasdamas atlošo teikiamos atramos. Tokiu būdu sumažinamas nugaros raumenų nuovargis ir jeigu sėdintysis jaučiasi patogiai, tai ir darbas vyksta produktyviau. Su tokiu mechanizmu yra kėdės Vinerati HRU, Nordmark HRU ir dauguma kitų.

Sėdynės gylio reguliavimas

Sinchroninis mechanizmas dažnai būna su sėdynės gylio reguliavimu. Tai ypač aktualu ilgesnes kojas turintiems sėdintiesiems arba tiems, kurie perka kėdes paaugliams. Nes perkant kėdę  augančiam žmogui visada paranku turėti kėdę, kurią vaikui augant bus galima reguliuoti. Tada joks augimo šuolis bus nebaisus ir nereikės kėdės keisti kiekvienam augimo etape. Kėdė su sėdynės gyliu reguliuojama paprastai ištraukiant sėdynę į priekį. Taip pat tokia funkcija leidžia kėdę pritaikyti keliems šeimos nariams, jeigu jie skirtingo ūgio. Tokią funkciją turi dauguma mūsų kėdžių, tokių kaip Trium HRU , Avanti HRU.

Sėdynės gylio reguliavimas

Negatyvus sėdynės pakreipimas

Taip pat papildomai šio mechanizmo kėdės gali turėti negatyvų sėdynės pakreipimą. Tokia funkcija dažnai būna brangesnėse kėdėse, kadangi suteikia papildomą patogumą ir ergonomiškumą sėdinčiajam. Ši funkcija leidžia sėdinčiajam pačiam kontroliuoti sėdynės pakreipimą atlošo atžvilgiu. Tai papildoma funkcija ir būna ne visose kėdėse, tačiau labai naudinga, kas nori visapusiškai ergonomiško sėdėjimo. Mes siūlome iš savo asortimento So-one, Souly kėdes, kurias galima užsakyti su šia funkcija.

SO-one HB au sinchroniniu mechanizmu.

Pasirūpinkite savo sveikata pasirinkdami sau tinkamiausią kėdę. Ir visai nesvarbu, kad kitam tavo išsirinkta kėdė pasirodys visai nepatogi. Kiekvienas renkasi sau patogiausią kėdę ir tai gali užtrukti. Nepadarykite klaidos pradėdami kėdę vertinti pagal jos išvaizdą. Atminkite, kad ji tikrai ne pirmoje vietoje. Jeigu pačiam per daug sudėtinga susigaudyti, tai visada galima pasitarti su tos srities profesionalais, kurie tikrai supras daugiau ir galės patarti į kuriuos aspektus atkreipti dėmesį.

Ergonominės kėdės | Musonas- ergonominių ir darbo kėdžių ekspertas

Naujienlaiškio prenumerata

Naujienlaiškio prenumerata.

Palaukite...

Jūs sėkmingai užsiprenumeravote Musonas.lt prenumeratą!