fbpx
  • Virš 25 metų
    patirtis
  • Didžiausias kėdžių
    pasirinkimas Lietuvoje
  • Iki 5 metų
    garantija
  • Pristatymas
    nuo 1 darbo dienos
  • Salonų tinklas
    Lietuvoje
0

Krepšelyje nėra produktų.

Ar mano kėdė ergonominė?

2025-05-14

Toks klausimas gali kilti kiekvienam, kuris sėdi ant kėdės ir galvoja kuo ji skiriasi nuo šiuo metu dažnai girdimo apibūdinimo – ergonominė kėdė. Juk visi ant kažko sėdime, tačiau ne visi jaučiamės patogiai, ypač po ilgesnių darbo valandų. Tikrai pajausite skirtumą nuo virtuvei skirtos kėdės persėdę ant biuro kėdės ir atvirkščiai. Kad visi sėdėtų patogiai ir patirtų kuo mažiau su netaisyklingu sėdėjimu susijusių problemų ir skausmų, norime pateikti pagrindinius patarimus, kaip atskirti ergonominę kėdę nuo neergonominės.

Visų pirma ergonominė darbo kėdė nėra gydymo priemonė ir ja įsisenėjusių nugaros skausmų neišspręsite net ir pirkdami pačią brangiausią. Tai į šiuo triuku pirkėjus viliojančius pardavėjus turėtumėte pažvelgti kritiškai. Ergonominė kėdė gali tik padėti užkirsti kelią dažniausiai pasitaikantiems sėdimo darbo sukeltiems negalavimams, tačiau didžiausią įtaką turi taisyklingas kėdės naudojimas ir sėdėsena. Norint jaustis puikiai ir dirbti produktyviai, reikia ergonominės kėdės ir klausyti kineziterapeutų taisyklingo sėdėjimo patarimų.

Ergonominio sėdėjimo patarimai

Kad nereikėtų specialistų skausmui sumažinti, rekomenduojame iškart pasirūpinti ergonominiu sėdėjimu. Tai reiškia, kad svarbu ne tik ergonominė kėdė, bet ir visa darbo vieta, taip pat darbo stalas. Kas ergonominę kėdę išskiria iš kitų?

  1. Ergonominė kėdė būna visapusiškai reguliuojama. Tai reiškia, kad galima keisti ne tik kėdės aukštį, bet ir nugaros, galvos atramas, kilnoti porankius, keisti sėdynės gylį, turėti kelias kėdės darbines padėtis ir dažnai dar būna reguliuojamas atlošo aukštis. Kuo daugiau kėdės reguliavimo ir pritaikymo sėdinčiajam galimybių, tuo kėdė yra ergonomiškesnė. Patariama vengti tokių kėdžių, kurių negalima reguliuoti.
  2. Sinchroninis mechanizmas. Inovatyvus mechanizmas, kuris leidžia sėdinčiajam pasirinkti kelias darbines padėtis, neleidžia atlošui trenktis į sėdinčiojo nugarą, yra sūpavimosi padėtis. Kėdes su tokiu mechanizmu lengva pritaikyti sėdinčiojo poreikiams, nereikia sėdėti nepatogioje pozicijoje ilgą laiką.
  3. Tinkamas sėdynės dydis. Sėdynė neturi riboti sėdinčiojo judesių, todėl rekomenduojama, kad ji būtų bent 2,5 cm platesnė. Patogiausia, kad sėdynės priekis baigtųsi ties sulenktais keliais. Jeigu kėdės sėdynė bus trumpesnė, tai sumažins sėdėjimo patogumą, kėdė gali versti sėdėjimo metu slysti į priekį. O juk jau daugelis žinome, kad sėdėjimo metu ant žemės padėtos kojos ir keliai turi sudaryti 90 laipsnių kampą.
  4. Tinkamas atlošo aukštis. Sėdėjimo patogumo ir taisyklingumo dėlei kiekvienas sėdintysis turėtų sėdint nugarą ir pečius pilnai remti į atlošą. Kad tai būtų galima padaryti, kiekvienas sėdintysis turėtų pasirinkti kėdę su savo sudėjimui tinkamu atlošu. Rekomenduotina, kad atlošą būtų galima reguliuoti ir pritaikyti prie sėdinčiojo patogumo.
  5. Patogi juosmens ir galvos atrama. Norėdami turėti maksimaliai ergonomišką kėdę, atkreipkite dėmesį į juosmens ir galvos atramos reguliavimą. Dėl jų buvimo jau neturėtų kilti klausimų, labiau kreipkite dėmesį į jų tinkamumą ir patogumą jums sėdint. Dauguma iš šių atramų gali reguliuotis į aukštį, tačiau yra ir tokių, kurių keičiamas kampas ir gylis. Čia taip pat galioja taisyklė, kad kuo daugiau reguliavimo galimybių, tuo didesnė tikimybė, kad kėdę galėsite greičiau pritaikyti savo patogumui.

Ergonominis sėdėjimas

Išsirinkti ergonominę kėdę – paprasta

Išisirinkti kėdę nėra sunku, daugiau laiko užtrunka suprasti ar ji ergonominė. Renkantis kėdę namams ar biurui pasinaudokite šiais patarimais, jeigu kėdę perkate internetu. Na o jeigu norite sutaupyti laiko, tai rekomenduojame atvykti į specializuotas kėdžių parduotuves. Vienos iš tokių – UAB „Musonas“ fizinės parduotuvės Kaune, Vilniuje ir Panevėžyje. Vizitas į  tokią parduotuvę jums gali sutaupyti laiko, nervų ir net pinigų, nes profesionalūs konsultantai padės ir parodys, kuri kėdė labiausiai tinka jūsų kūno sudėjimui ir apsaugos nuo internetinio pirkimo pagal kėdės išvaizdą. Nors jai turėtų būti skiriama ne paskutinė vieta, tačiau dažnu atveju iš anksto nusižiūrėta kėdė gali būti pakeista kita patogesne vos tik joje prisėdus.

Kaip pasirinkti ergonominę kėdę?

Ergonominės kėdės | Musonas- ergonominių ir darbo kėdžių ekspertas

Naujienlaiškio prenumerata

Naujienlaiškio prenumerata.

Palaukite...

Jūs sėkmingai užsiprenumeravote Musonas.lt prenumeratą!