fbpx
  • Virš 25 metų
    patirtis
  • Didžiausias kėdžių
    pasirinkimas Lietuvoje
  • Iki 5 metų
    garantija
  • Pristatymas
    nuo 1 darbo dienos
  • Salonų tinklas
    Lietuvoje
0

Krepšelyje nėra produktų.

Kaip susikurti ergonomišką darbo vietą?

2021-03-15

Video/ Kaip susikurti ergonomišką darbo vietą?

Siekiant sumažinti koronaviruso infekcijų skaičių, dažnas lietuvis dabar dirba arba mokosi namuose. Pastarieji tikrai ne visada yra pritaikyti nuolatiniam darbui prie kompiuterio. Tad neretai virtuviniai stalai ir kėdės, miegamojo ar svetainės baldai pavirsta laikinais namų biuro baldais. Daugelis dirba ne tokiomis idealiomis ergonomiškomis sąlygomis – per žema virtuvinė kėdė, per aukštas stalas. Prasta ergonomika gali apsunkinti jūsų darbą bei mokymąsi namuose ir sukelti neigiamų pasekmių jūsų sveikatai, laikysenai, emocinei būsenai.

Ergonomiška darbo vieta biure arba namuose turi didelę įtaką darbo efektyvumui ir sveikatai.

– Kaip susikurti patogią ir ergonomišką darbo vietą?

– Iš ko susideda ergonomiška darbo vieta?

– Kaip taisyklingai sėdėti?

Į šiuos ir kitus klausimus jums atsakys mūsų įmonės ergonomikos ekspertas Darius Trakanavičius. Ekspertas pateikia patarimų ir išskiria svarbiausius aspektus, padėsiančius namuose sukurti ergonomišką darbo vietą.

Ergonomiška darbo vieta. Kas ją sudaro?

Iš tiesų, gera ergonomiška darbo vieta biure ar namuose ne kuo skiriasi nuo sėdėjimo automobilyje, kai kojos yra sulenktos ir remiasi į grindis, o kūnas ne vertikalus, o šiek tiek pakreiptas atgal. Tiek automobilyje, tiek dirbdami prie kompiuterio ir neišvengdami ilgo sėdėjimo, kiekvienas iš mūsų siekia patogumo. Bandant susikurti ergonominę darbo vietą svarbiausią vaidmenį atlieka keletas aspektų be kurių ergonomika dirbant prie kompiuterio neįsivaizduojama. Tai ergonominė kėdė ir ergonominis reguliuojamo aukščio stalas.

Ergonominė kėdė

Darbas biure ar namuose prie kompiuterio dažniausiai asocijuojasi su nuolatiniu sėdėjimu biuro kėdėje. Ilgas sėdėjimas, nejudrumas sukelia daug streso mūsų kūnui. Todėl, norint išvengti nugaros problemų išsivystymo ir kitų sveikatos problemų, svarbu turėti ergonomišką biuro kėdę, kuri suteikia tinkamą atramą apatinei nugaros daliai ir skatina gerą laikyseną. Pasak eksperto,visi norintys susikurti ergonominę darbo vietą, pirmiausia turėtų išsirinkti kokybišką ergonominę kėdę, kuri jumis rūpintųsi. Renkantis kompiuterinę kėdę būtina atkrepti dėmesį į kėdės atliekamas ergonomines funkcijas. Nebūtinai kažkurio vieno tipo ergonominė kėdė yra geriausia, tačiau yra keletas dalykų, kurių labai svarbu ieškoti geroje ergonomiškoje biuro kėdėje. Šie dalykai leis individualiam vartotojui kėdę tinkamai susireguliuoti atsižvelgiant į jo specifinius poreikius.

Svarbu, kad ergonomiška kėdė, skatintų dinamišką sėdėjimą bei tokiu būdu prisidėtų prie geresnės dirbančiųjų emocinės būklės ir darbo efektyvumo kūrimo. Kiekvienas iš mūsų turi savo unikalų ūgį, svorį, darbo stilių, įpročius ir individualų sėdėjimo būdą. Mes turime vieną bendrą bruožą: visi norime patogiai sėdėti. Tokiu būdu galite būti tikri, kad visi dirbantys prie kompiuterio namuose ar biure gali patogiai sėdėti, pasirinkus tinkamą biuro kėdę iš ergonominių kėdžių linijos.

Ergonominės kėdės privalumai ir atliekamos funkcijos

Ekspertas pateikia keletą patarimų į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis gerą ergonominę kėdę:

  • Sinchroninis mechanizmas. Šis inovatyvus mechanizmas suteikia galimybę kiekvienam sėdinčiajam prisiderinti ergonominę kėdę pagal savo individualius poreikius. Darbo kėdė suprojektuota su išmaniu sinchroniniu mechanizmu yra puikus pasirinkimas, ieškantiems ergonominių sprendimų ir norintiems sukurti ergonominę darbo vietą.
  • Reguliuojamas ergonomiškos kėdės aukštis. Šis reguliavimas leis įvairaus aukščio žmonėms patogiai ir taisyklingai sėdėti kėdėje: pėdos turėtų būti tvirtai padėtos ant grindų, o jūsų keliai sulenkti devyniasdešimt laipsnių kampu. Rinkitės biuro kėdę, kurios aukščio reguliavimo diapozonas yra platesnis.
  • Reguliuojamas atlošas. Tinkamos ergonomiškos kėdės suteiks reikiamą atramą nugarai- ji bus prigludusi prie atlošo viršuje ir apačioje. Jei ketinate sėdėti ilgą laiką, jūsų nugaros taisyklingas palaikymas bus svarbūs užkertant kelią susižeidimams ar patempimams.
  • Reguliuojama stuburo atrama. Ergonominės kėdės be reguliuojamos juosmens atramos turės žalingą poveikį jūsų apatinei nugaros daliai.
  • Reguliuojamas sėdynės gylis. Rinkitės ergonominę kėdę, kuri turi sėdynės gylio reguliavimo sistemą. Tai ypač patogu, kai asmuo yra aukštas ir turi ilgas kojas.
  • Reguliuojamo aukščio porankiai. Vienas iš svarbiausių ergonominių kėdžių privalumų- reguliuojami porankiai. Geriausia, kad porankius galėtumėte reguliuoti ne tik aukštyn/ žemyn. Svarbu, kad darbo kėdė turėtų galimybę reguliuoti porankių pagalvėles pirmyn/atgal bei suteiktų galimybę keisti porankių pagalvėlių kampą.
  • Tinkamas sėdynės dydis. Įsitikinkite, kad sėdynė yra jums tinkamo dydžio. Per didelė ar per maža sėdynė gali turėti įtakos jūsų komfortui ir sveikatai. Ieškodami geros ergonomiškos kėdės, įsitikinkite, kad ji yra tinkamo dydžio: sėdynė turėtų būti apie 2.5 cm platesnė nei jūsų klubai, o sėdynės priekinis kraštas baigtis prieš jūsų sulenktus kelius.

Ekspertas pabrėžia, kad prieš įsigydami ergonominę kėdę, būtina įsitikinti, kad šios kėdės atskiras dalis galima individualiai reguliuoti ir pritaikyti prie skirtingų sėdinčiojo poreikių, darbo įpročių bei kūno sudėjimo. Svarbu atkreipti dėmesį, kad biuro kėdė turėtų reguliuojamus porankius (aukštyn- žemyn, galimybę keisti porankių pagalvėlių kampą), reguliuojamo aukščio galvos atramą, reguliuojamą sėdynės gylį. Gera ergonomiška kėdė leis jums patiems reguliuoti kiekvieną kėdės dalį. Venkite darbo kėdžių, kurių negalima reguliuoti ir individualiai prisitaikyti.

Ergonominis reguliuojamo aukščio stalas

Reguliuojamo aukščio stalai dėl savo funkcionalumo sudaro galimybes dirbti sėdint, pusiau sėdint arba stovint. Tinkamai suderinti ergonominiai stalai, kurių aukštis yra reguliuojamas, garantuoja taisyklingą laikyseną. Lengvai ir paprastai galėsite reguliuoti šių stalų aukštį naudodami įprastus valdymo skydelius ir valdymo skydelius su ekranu ir atminties funkcija. Ergonominis reguliuojamo aukščio stalas padės išspręsti visas problemas susijusias su nepatogiu sėdėjimu. Šie reguliuojami stalai yra skirti visiems vertinantiems modernumą, ilgaamžiškumą ir funkcionalumą. Reguliuojamo aukščio stalai išsiskiria savo paprastu dizainu ir naujausių mechanizmų naudojimu. Ilgainiui šios pagrindinės elektrinių stalų sąvybės virto didžiuliu pranašumu, kuris gali patenkinti kiekvieno vartotojo individualius poreikius.

Reguliuojamo aukščio stalus paprasta naudoti, jie gali būti skirtingų dydžių ir spalvų, todėl juos lengvai priderinsite prie bet kurio namų ar biuro interjero. Beje tikrai nebus sudėtinga prie šių stalų priderinti kokybišką ir patogią ergonominę kėdę, kad darbo vieta įgytų visas ergonominės darbo vietos savybes ir suteiktų maksimalų komfortą. Dirbant patartina laikytis paprastos taisyklės- darbo valandos turėtų būti padalytos taip, kad praleistume apie 30 minučių sėdimoje padėtyje, 15 minučių stovėdami ir 15 minučių judėdami. Dinaminis darbas padeda išvengti rimtų sveikatos problemų bei suteikia daugiau motyvacijos dirbti, generuoti naujas idėjas ir didina darbo našumą.

Ergonomiška darbo vieta- itin svarbi kiekvienam

Svarbiausia, pasak eksperto, norint susikurti ergonominę darbo vietą, reikia pasirinkti kokybišką ergonominę kėdę, turinčią visus ergonominius privalumus bei reguliuojamo aukščio stalą, kuris padės išlaikyti taisyklingą laikyseną sėdint ar stovint. Šiuo atveju tai padėtų sukurti puikų ergonominį biurą namuose, kuris būtų jūsų darbo partneris ir tuo pačiu darbo įrankis, besirūpinantis jūsų sveikata ir gera savijauta. Nors ir negalime visiškai išvengti ilgo sėdėjimo proceso dirbant prie kompiuterio, tačiau kiekvienas iš mūsų gali pasistengti pasirinkti tinkamas darbo priemones.

Naujienlaiškio prenumerata

Naujienlaiškio prenumerata.

Palaukite...

Jūs sėkmingai užsiprenumeravote Musonas.lt prenumeratą!